Friday, July 29, 2011

Торба за на плажа

Се прашувате што треба да содржи вашата торба за на плажа?Денес ќе се обидам да ви помогнам околу тоа...Па, разгледајте ги следните совети и можеби ќе ви дадат некоја идеја...
1.Торбата за на плажа не мора да биде голема, скапа или модерна.Најважно е да е има доволно простор за се што планирате да носите.И немојте да се грижите дали  торбата е посебно убава, на плажа никој нема да го оценува вашиот моден потенцијал...Еве неколку идеи: 
Мој предлог-во новото Веро, во Џамбо имате многу интересни торби, а цените не се многу високи...

2.Вашата торба треба да ги содржи само основните работи-мобилен, паричник, клуч...
Мој предлог-овие работи можете да ги ставите во мал несесер за да не ја превртувате цела торба секој пат кога ќе ви требаат--> 3.Освен основните работи, вашата торба мора да содржи и нешта за забава.Додека се опуштате на лежалката и работите на добивање бронзен тен, одлично ќе ви дојде музика, добра книга...
Мој предлог:составете си летна плеј-листа на мобилниот или I-pod-от, грабнете ги слушалките и уживајте(за песните, не ви се мешам :)).А за книги, еве неколку идеи:

4.Тие што не јадат на плажа, нека го прескокнат овој совет.А вие што јадете, внимателно читајте!Ако носите храна на плажа, многу е важно да е добро спакувана, најдобро би било да е во пластичен сад.Мора да е добро затворен, храната не смее да се допира со другите работи во торбата.Немојте да носите било што што може да се расипе, да истече или да се згмечи.Идеално решение за носење храна на плажа е во мали фрижидер-торбички кои нема да дозволат ладната храна или пиење да се стопли...

5.За крај, ви посакувам на сите што ќе одите на одмор да си поминете убаво и опуштете се, животот е убав!

Wednesday, July 27, 2011

Да почнеме!

За почеток, ќе ви ги представам ИН боите за ова лето:

Жолта-Со оваа боја секогаш ќе бидете во центарот на вниманието.Таа симболизира оптимизам, пријателство и сигурност.Сепак, не претерувајте со неа, доволно е едно парче облека во жолта боја да го комбинирате со други бои, или да имате некој жолт детал на себе...

Розева-Ги нагласува нежноста и сензуалноста.Оваа сезона, во мода се јаките тонови на розевата.Како и со жолтата, бидете внимателни да не претерате...

 Виолетова-Оваа боја ја има многу малку во природата, па затоа го добила значењето на единственост и индивидуалност.Симболизира отменост, луксуз и моќ...

Сина-Нејзините тонови смируваат и опуштаат, па затоа сите нејзини нијанси се многу популарни.Симболизира духовност, доверба и професионализам...
Која боја да ја одберете, нема да згрешите.Разубавете го летото со аксесоари во светли бои и уживајте во вниманието што ќе го добиете!