Friday, July 29, 2011

Торба за на плажа

Се прашувате што треба да содржи вашата торба за на плажа?Денес ќе се обидам да ви помогнам околу тоа...Па, разгледајте ги следните совети и можеби ќе ви дадат некоја идеја...
1.Торбата за на плажа не мора да биде голема, скапа или модерна.Најважно е да е има доволно простор за се што планирате да носите.И немојте да се грижите дали  торбата е посебно убава, на плажа никој нема да го оценува вашиот моден потенцијал...Еве неколку идеи: 
Мој предлог-во новото Веро, во Џамбо имате многу интересни торби, а цените не се многу високи...

2.Вашата торба треба да ги содржи само основните работи-мобилен, паричник, клуч...
Мој предлог-овие работи можете да ги ставите во мал несесер за да не ја превртувате цела торба секој пат кога ќе ви требаат--> 3.Освен основните работи, вашата торба мора да содржи и нешта за забава.Додека се опуштате на лежалката и работите на добивање бронзен тен, одлично ќе ви дојде музика, добра книга...
Мој предлог:составете си летна плеј-листа на мобилниот или I-pod-от, грабнете ги слушалките и уживајте(за песните, не ви се мешам :)).А за книги, еве неколку идеи:

4.Тие што не јадат на плажа, нека го прескокнат овој совет.А вие што јадете, внимателно читајте!Ако носите храна на плажа, многу е важно да е добро спакувана, најдобро би било да е во пластичен сад.Мора да е добро затворен, храната не смее да се допира со другите работи во торбата.Немојте да носите било што што може да се расипе, да истече или да се згмечи.Идеално решение за носење храна на плажа е во мали фрижидер-торбички кои нема да дозволат ладната храна или пиење да се стопли...

5.За крај, ви посакувам на сите што ќе одите на одмор да си поминете убаво и опуштете се, животот е убав!

2 comments:

 1. Да убави чатнти за на плажа има во Џамбо. :)
  А и неколку интересни лесни книгички се задолжителни за на плажа :)

  Поздрав! :*
  www.fanatasha.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Интересен избор на книги...

  ReplyDelete