Wednesday, July 27, 2011

Да почнеме!

За почеток, ќе ви ги представам ИН боите за ова лето:

Жолта-Со оваа боја секогаш ќе бидете во центарот на вниманието.Таа симболизира оптимизам, пријателство и сигурност.Сепак, не претерувајте со неа, доволно е едно парче облека во жолта боја да го комбинирате со други бои, или да имате некој жолт детал на себе...

Розева-Ги нагласува нежноста и сензуалноста.Оваа сезона, во мода се јаките тонови на розевата.Како и со жолтата, бидете внимателни да не претерате...

 Виолетова-Оваа боја ја има многу малку во природата, па затоа го добила значењето на единственост и индивидуалност.Симболизира отменост, луксуз и моќ...

Сина-Нејзините тонови смируваат и опуштаат, па затоа сите нејзини нијанси се многу популарни.Симболизира духовност, доверба и професионализам...
Која боја да ја одберете, нема да згрешите.Разубавете го летото со аксесоари во светли бои и уживајте во вниманието што ќе го добиете!

No comments:

Post a Comment